Presentation
| Accessory | Cable |
| Retractable cable | No |
| Connectivity | USB-C - USB-C |
| Product color | Navy Blue |
| Functionality | Data and Charging |
| Cable length | 2m |
| Power | 240W |
Sale package
| Pack | Blister |
€0,00 EUR
Out of stock
Couldn't load pickup availability
Receive your order on time with the help of our efficient and reliable delivery services.
From product questions to after-sales support, our team of specialists is here to help.
If you are not completely satisfied with your purchase, please contact our customer service team. See more







| Accessory | Cable |
| Retractable cable | No |
| Connectivity | USB-C - USB-C |
| Product color | Navy Blue |
| Functionality | Data and Charging |
| Cable length | 2m |
| Power | 240W |
| Pack | Blister |



Performance and reliability
The 240W power and integrated E-Marker chip make this cable ideal for quickly charging multiple devices with high requirements.
Premium materials - quality guarantee
The braided nylon from which the cable is made offers advanced flexibility and superior resistance to wear and repeated bending.
Specifications:
Materials: polycarbonate, nylon;
Connectors: Type-C to Type-C;
Power: 240W;
Data transfer speed: 480Mbps;
Cable length: 2m;
The package includes: 2x USB-C to USB-C cable.

Alternative products
You may also like
Frequently bought together
Upsell to
Popular in same category